سبد خرید 0

کوچینگ یا مربی‌گری

کوچینگ یا مربی‌گری به فرایندی اشاره دارد که طی آن افراد یا سازمان‌ها توانمندی‌های خود را با توجه به اهدافشان ارتقا می‌دهند. این فرایند به کمک یک کوچ یا مربی انجام می‌پذیرد. هدف از کوچینگ آن است که توانایی‌ها و مهارت‌های افراد و سازمان‌ها در حالت حداکثری قرار بگیرد؛ در نتیجه بهره‌وری بیشتری در فرد یا مجموعه اتفاق می‌افتد.

کوچینگ سازمانی چیست؟

کوچینگ سازمانی یکی از زیرمجموعه‌های بیزینس کوچینگ یا کوچینگ کسب و کار می‌باشد که امروزه در جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف کوچینگ سازمانی عمدتاً تغییرات سیستماتیک و مثبت در کسب و کارها است. این مهارت اغلب برای کمک به سازمان‌ها در دستیابی به اهداف استراتژیک، افزایش قابلیت رهبری و حفظ و نگهداری منابع انسانی می‌باشد. در این میان منابع انسانی به عنوان کلیدی‌ترین منبع سازمان نقش مهمی در افزایش بهره‌وری ایفا می‌کند. در واقع کوچینگ سازمانی نه تنها ابزاری برای مدیران و رهبران سازمان‌ها است، بلکه ابزاری کاربردی برای همه افراد سازمان نیز به شمار می رود. با استفاده از این ابزار، انگیزه و خلاقیت کارکنان افزایش یافته، در نتیجه بهره‌وری و راندمان سازمان نیز بیشتر خواهد شد. اهداف کوچینگ سازمانی عبارت است از:
  بهبود مشارکت کارکنان و افزایش نرخ حفظ منابع انسانی
  افزایش اشتیاق و انگیزه در محیط کار
  افزایش مسئولیت پذیری کارکنان
  بهبود عملکرد و تقویت روحیه کارکنان
  ایجاد فرصت برای توسعه شخصی کارکنان
  بهبود عملکرد روحیه کار گروهی
  ایجاد تغییرات ساختاری و فرهنگی و رفتاری

کوچینگ سازمانی

کوچینگ فردی چیست؟

افراد زیادی درجامعه هستند که به علل مختلف از مسیر اصلی زندگی خود منحرف شده و شاید در حال حاضر به شغل و فعالیتی مشغول هستند که نه با معیارها و اهداف آن‌ها هم خوانی لازم را دارد و نه با چشم انداز و ارزش‌های این افراد همسو می‌باشد. از این رو این افراد از شغل و یا زندگی خود اظهار بی علاقگی و سستی و بی انگیزگی گزارش می‌کنند. کوچینگ توسعه فردی به این افراد کمک می‌کند تا در کنار یک کوچ (مربی) آموزش‌های لازم را دریافت کنند و برای خود براساس چشم اندازها و توانمندی ‌های خود بتوانند اهدافی را تعیین کرده و در مسیر رسیدن به آن گام‌های موثری بردارند. موسسه فرهنگی تبیان با استفاده از کوچ‌های معتبر و دارای مدرک بین المللی در کنار شما خواهد بود تا به کمک آن‌ها افراد در مسیر رشد و توسعه فردی خود گام بردارند.
دوره‌های کوچینگ فردی موسسه تبیان توسط آقای نادر قنبری مشاور و دارای مدرک بین المللی کوچینگ از موسسه رای‌مانا و آکادمی انتخاب آمریکا برگزار می‌شود. این دوره‌ها در سه نوع سه ماهه، شش ماهه و یک ساله قابلیت اجرایی دارد. شما در تمام طول دوره با مربی خود د تعامل هستید و جلسات رسمی خود را هر هفته به مدت یک ساعت با ایشان خواهید داشت. تجربه مراجعین قبلی گواه این نکته است که تداوم و استمرار منظم دوره‌ها و جلسات کوچینگ در کنار تعامل با مربی حرفه‌ای و با تجربه، به سرعت روند رشد شخصی شما را افزایش داده و این مهم کاملاً قابل درک و احساس برای خود مراجع خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر از طریق تماس با ما اقدام فرمایید تا برای راهنمایی بیشتر در کنار شما باشیم.

کوچینگ نوجوان چیست؟

عصر پر هیاهوی صنعتی و تکنولوژی هر ساعت چیزی جدیدتر به دنیا عرضه می‌کند. اگرچه تکنولوژی توانسته سرعت و دقت را در کارها بالا ببرد و از میزان فعالیت‌های فیزیکی و ذهنی انسان بکاهد، اما به همان میزان موجب شده بسیاری از بیماری‌های روانی، تضعیف روابط و کمرنگ شدن ارزش‌های انسانی بروز پیدا کنند. تکنولوژی قادر نیست خلاقیت، آزادی، هدف و از همه این‌ها مهم‌تر ارزشمندی به انسان بدهد. داشتن نقشه راه برای ابعاد مختلف زندگی تا حد زیادی از اضطراب و نگرانی‌های فرد در این راه پر تلاطم می‌کاهد. از این رو نیاز به مشاورین و کمک گرفتن از آن‌ها در درجه اول برای پیشگیری از آسیب‌های روانی و سپس برای درمان آن‌ها از ضروریات روزگار ماست. از دیگر اهداف اصلی ما بهبود بخشیدن و بالا بردن کیفیت سلامت روان همه گروه‌های سنی جامعه است.​
کوچینگ نوجوان موسسه تبیان توسط آقای نادر قنبری مشاور و دارای مدرک بین المللی کوچینگ از موسسه رای‌مانا و آکادمی انتخاب آمریکا برگزار می‌شود. این دوره در سه نوع سه ماهه، شش ماهه و یک ساله قابلیت اجرایی دارد. نوجوان در تمام طول دوره با مربی خود در تعامل است و قرار دارد و جلسات رسمی خود را هر هفته به مدت یک ساعت با مربی خود خواهد داشت. یکی از ویژگی‌های دوره‌های کوچینگ نوجوان جلسات مشخص والدین و مربی خواهد بود که در آن‌ها به تحلیل روند نوجوان با والدین خواهیم پرداخت.
دوره‌های کوچینگ نوجوان با سابقه هفت ساله در موسسه تبیان و توسط آقای نادر قنبری در حال اجرا است و به گواه مراجعین قبلی، شرکت در این دوره‌ها بسیار در پیشرفت و رشد شخصی نوجوان تاثیر به سزایی داشته است. برای اطلاعات بیشتر از طریق تماس با ما اقدام فرمایید تا برای راهنمایی بیشتر در کنار شما باشیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://naderghanbari.com/?p=2180